motor

motor
Walentynki są codziennie, tylko my obchodzimy je raz do roku...

niedziela, 6 marca 2011

1% dla Olusi

Dziś trudny temat podatku 1%. Jeśli ktoś nie wie jeszcze, komu chciałby go ofiarować, z całego serca będę wdzięczna ja  a przede wszystkim rodzice Olusi za darowiznę. Jak zwykle przy takich przypadkach liczy się każdy grosz, więc jeśli nie 1%, to może jako kolejna propozycja jałmużny wielkopostnej?

Poniżej list rodziców. Wiem,że tego typu ogłoszeń i poruszających historii jest wiele. Tym bardziej będę zaszczycona jeśli własnie Ty oddasz swój jeden procent podatku na kogoś z mojej rodziny. Dziękuję!

Szanowni Państwo,
Nasza córka, Ola, jest dzieckiem niepełnosprawnym. Wielomiesięczne pobyty w szpitalu, specjalistyczne badania i konsultacje medyczne (również zagraniczne) nie pozwoliły na postawienie jednoznacznej diagnozy. Jej choroba objawia się opóźnieniem psychoruchowym, padaczką z napadami polimorficznymi i encefalopatią. Utrata wzroku, brak umiejętności pionizacji i koordynacji ruchowej - to najnowsze symptomy.


Ola od lat znajduje się pod stałą opieką neurologów, genetyków, urologów oraz nefrologów, a od niedawna także hematologów, gastrologów i okulistów. Wymaga też regularnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, logopedycznych, psychologicznych, pedagogicznych oraz wszelkich dostępnych terapii wczesnego wspomagania takich jak: terapia żywienia, muzykoterapia, tyflopedagogika czy dogoterapia. Większość tych zajęć odbywa się w warunkach domowych, albowiem obecny stan Oli nie pozwala na to, aby mogła uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych, jak to miało miejsce ponad rok temu.


Ola kończy w lutym tego roku 6 lat, ale nie chodzi, nie mówi, nie potrafi samodzielnie siedzieć ani jeść.


Jej rozwój musi odbywać się pod stałym nadzorem specjalistów różnych dziedzin i rehabilitantów oraz wymaga wykorzystania profesjonalnego sprzętu specjalistycznego.


Każda Państwa dobrowolna wpłata na poniższe konta pomoże Oli w codziennych zmaganiach z chorobą - czy to dzięki możliwości zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, zakupu leków czy dowozu na zajęcia. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie udzielone naszej córce.


Dotychczasowe Państwa wpłaty pozwoliły na współfinansowanie zakupu bardzo potrzebnych i ważnych urządzeń oraz sprzętu rehabilitacyjnego, specjalistycznego wózka, leków i innych koniecznych dóbr - za co ogromie w imieniu Oli i swoim dziękujemy.


Anna i Ryszard Wareccy - rodzice Oli

Przy indywidualnych wpłatach darczyńców prosimy wpisać:


Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA
31-043 KRAKÓW, ul. Stolarska 12
Bank DnB NORD, numer konta 61 1370 1372 0000 1706 5011 6102
z dopiskiem Ola-Fasolka


Przy przekazaniu 1 % podatku dochodowego prosimy wpisać
w rubryce 124 - Numer KRS: 0000236096
w rubryce 126 - Ola-Fasolka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz