motor

motor
Walentynki są codziennie, tylko my obchodzimy je raz do roku...

środa, 12 lutego 2014

Przed Walentynkami

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, otwieram ogólnoludzką dyskusję i proszę o zgłaszanie propozycji fajnych filmów do oglądnięcia 14(i nie tylko) lutego.

Chodzi mi o takie filmy, które mówią o miłości szeroko pojętej i albo są naprawdę dobrą rozrywką, albo wnoszą sobą coś głębszego, prawdziwego do przemyślenia.

Moje top 5:

Czas na miłość (refleksja)
P.S. I love you (refleksja)
To właśnie miłość(refleksja+zabawa)
Brzydka prawda (zabawa-dawno się tak nie uśmiałam!)
Listy do M. (refleksja+zabawa)

A wy co polecacie? Czekam na propozycje i chyba nie tylko ja!


Wspominki do bólu - majowe uroczystości

Dwa torty komunijne i jeden na bierzmowanie.

Komunijne - jasne biszkopty ponczowane sokiem pomarańczowym, masa mascarpone z borówkami           ( borówy rządziły!!!), lukier plastyczny.

Do tortu dla Igora zrobiłam jeszcze do kompletu minimufinki z takim samym motywem jak na torcie. Znalazłam gdzieś w sieci motyw kielicha z winem realistycznie wyglądającego ( w innej konwencji - pirackiej), który strasznie mi pasował do komunii i po długich a ciężkich wykminiłam jak zrobić taki sam. Winem był sok z czerwonych winogron z żelatyną. Chleb - pokryty sypkim kakao.


Z drugiego komunijnego - na specjalne zamówienie jestem szczególnie dumna, bo projekt mój własny, oryginalny, rodzony długo i w bólach, ale udało się!


I bierzmowanie naszej Doroty- biszkopt jasny,ponczowany sokiem z malin, mus malinowy, krem czekoladowy z malinami, serek mascarpone, mielone orzechy, perełki ozdobne:


Na razie koniec wspominek, bo mi jeszcze kto zarzuci, że dostał cukrzycy, albo ślinotoku:)

Wspominki jeszcze ;)

Osobno wstawiam minione dwa torciki urodzinowe - dla małych łasuchów.

Najpierw drugie urodzinki Olafa - przy okazji dowiedziałam się, co to jest małpka Oliver:)))
Jasny biszkopt, masa czekoladowa z serkiem mascarpone, polewa czekoladowa, lukier plastyczny:Oraz piąte urodziny Izy z ukochaną Myszką Minnie, która była motywem przewodnim imprezy, tak samo jak truskawki ( masa truskawkowa z mascarpone+ żywe truskawki, jasny biszkopt, biała czekolada, lukier plastyczny i dodatki własnej kompozycji i roboty):