motor

motor
Walentynki są codziennie, tylko my obchodzimy je raz do roku...

czwartek, 5 maja 2011

Buchnęła wiosna

Nie mam niestety czasu na spacer do ogrodu botanicznego i bardzo żałuję. Za to podpatrzyłam kwitnące drzewa i krzewy w śródmieściu, gdzie jest cieplej niż na moim osiedlu.


Za stokrotki - stokrotnie dziękuję! Bardzo je lubię :)


Złote deszcze- padajcie jeszcze!I jeszcze trochę kwiecia...niedługo to wszystko opadnie i zostanie tylko wspomnienie...

Pigwa w kolorze boskim!Teraz czytam...

"Tajemniczy opiekun"- Jean Webster.
Klasyka klasyki i oczywista oczywistość, na która trafiłam dopiero teraz.Lepiej późno niż wcale!
Gratka dla wielbicielek Ani z Zielonego Wzgórza, Polyanny i innych tego typu bohaterek i ich przygód.
Lekka przyjemna powieść epistolarna, gdzie główna bohaterka Agata Abbott , wychowanka Ochronki pisze do swojego protektora i jedynego żywiciela. Listy są warunkiem koniecznym do otrzymywania pensji.Siedemnastolatka zostaje wysłana "do szkół" aby kształcić się na pisarkę i korespondencja nie tylko ma opisywać codzienne życie, ale także ma być swego rodzaju ćwiczeniem stylistycznym. Tytuł angielski "Daddy Long Leg" i liczne odniesienia w tłumaczeniu to wizerunek darczyńcy, kóry Agata stworzyła sobie widząc jeden jedyny raz swego dobrodzieja z daleka.
Czyta się świetnie! Agata to nastolatka z poczuciem humoru, talentem rysownika komiksowego i bystry obserwator świata. A świat choć generalnie okrutny i smutny dzięki jej wizji nabiera kolorów. Fantastyczny obrazek rzeczywistości tamtych czasów. Zakończenie jest zwrotem akcji i wielką niespodzianką!
Nie zdradzę! Przeczytajcie sami! Spokojna godzinka z angielską herbatką w kubku i można inaczej spojrzeć na własne problemy.Polecam!

zdjęcie pochodzi stąd.