motor

motor
Walentynki są codziennie, tylko my obchodzimy je raz do roku...

piątek, 17 stycznia 2014

Perfekcyjny poradnik

Polska podzieliła się na takich, co lubią Perfekcyjną Panią Domu i takich, którzy jej nienawidzą.

Nie chcę się wypowiadać się na temat prowadzącej i programu, ale kilka zdań na temat książki napiszę.

Jest to poradnik, na który wielu czekało prawie rok. Zapowiedzi były, a tu za każdym razem tłumaczenia,że wersja musi być dopracowana. Pracowali, pracowali i wypracowali.


Książka w twardej oprawie, ładnie wydana, z pięknymi kolorowymi zdjęciami- miło ją wziąć do ręki.
Bardzo metodyczne podejście do tematu sprzątania pozwala od razu znaleźć drogę do porządku we własnym domu. Jeśli zaczynamy dopiero generalne porządki - wiemy co zrobić najpierw. Jeśli jesteśmy w jakąś tam rutynę wdrożeni - sprzątamy pomieszczenia po kolei według wskazówek dla każdego. Przy okazji mamy propozycje prostych dekoracji do każdego pomieszczenia i przepisów kulinarnych.

Uważam,że naprawdę świetnie, lekko, prosto, wyczerpująco i zrozumiale napisana, nie przegadana, z ogromną ilością ważnych dla każdego, kto prowadzi dom, informacji.Uważam,że każdemu w domu przyda się taki poradnik ( niekoniecznie oczywiście ten:))), bo na pewno spotkamy się z jakąś trudną plamą, drobną usterką albo niewyprasowana koszulą i dobrze wtedy wiedzieć co robić.

Autorka oczywiście wspomina o sobie i swoim życiu, synach i gustach, ale nikogo do niczego nie namawia, nie przekonuje do 'jednej i najlepszej wersji' i to najbardziej mi się podoba. Coś w stylu: Ja ci powiem jak coś zrobić,żeby zrobić dobrze, a ty wypracuj własna metodę, bo to twój dom i twój bałagan.

Popularność zarówno programu ( szykuje się piąty sezon!) jak i książki jest ogromna, bo drukują już czwarty nakład i wcale się nie dziwię, bo prowadzącą można lubić albo nie, a jak i co w domu zrobić i to zrobić poprawnie, to każdy chciałby wiedzieć.

Książka dobra właściwie dla każdego, kto chce swój dom doprowadzić do ładu i szuka inspiracji albo dla kogoś, kto nie umie sprzątać, bo nie wie od czego zacząć- bardzo polecam, tym bardziej, że obecnie promocja w Lidlu:)
Warto kupić na własną półkę. Ja mam i korzystam:)