motor

motor
Walentynki są codziennie, tylko my obchodzimy je raz do roku...

czwartek, 31 marca 2011

Teraz czytam...

Lilian Jackson Brown " Kot który obrabował skarbonkę".


zdjęcie stąd

Seria , która wychodziła w cotygodniowych odcinkach od 2009 roku i była dostępna w kioskach ruchu po 12,00 zł. Małe książeczki w broszurowych okładkach. Łącznie 30 w serii.

Ja nabyłam tom 22 po okazyjnej cenie w księgarni MADRAS w galerii krakowskiej ( nota bene jest tam teraz duża przecena na 90% książek- polecam!).

Fajna odprężająca lekka lektura na 2 godzinki.
Hasło reklamowe na okładkach brzmi' największy hit od czasu Agaty Christie', ale ani największy, ani hit, a z Mistrzynią kryminału nie ma wiele wspólnego.Jak to w radiu Erewań:)

Główny bohater ekscentryczny dziennikarz Qwilleran zamieszkujący miasteczko Pickax ma kota ( tytułowego) Koko i kotkę Yum Yum. Kot wykazuje nadanturalne właściwości ukazywania wskazówek prowadzących do rozwiązania zagadki kryminalnej, która akurat ma miejsce. Ale ważniejsze od samego rozwiązania jest przede wszystkim dobre nakreślenie tła społecznego, główni bohaterowie i dobre typy ludzkie. Może właśnie dlatego lektura tak dobrze 'wchodzi'. Nie sa to wysokie loty, ale fajna książka do odpoczynku, zaśnięcia, do pociągu, na plażę...
 Mnie seria bardzo się podoba. Mam jeszcze 2 tomy. I polecam!

Więcej o autorce i tych kryminałkach tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz