motor

motor
Walentynki są codziennie, tylko my obchodzimy je raz do roku...

sobota, 24 grudnia 2011

Życzenia Świąteczne

Dla wszystkich mi bliskich i tych dalszych.
Dla tych z realu i z wirtuala.
Dla wszystkich, którzy na te Święta czekają:

Kiedy jesteśmy małymi dziećmi, niecierpliwie czekamy na choinkę, prezenty, wolne w szkole, zapachy potraw wigilijnych - pragniemy brać pełnymi garściami z tego darowanego i pięknie przez innych przygotowanego dla nas czasu.

Im starsi się stajemy, tym trudniej w zabieganiu, codziennych obowiązkach, ciężkiej pracy i szarości zwykłych dni cieszyć się nam tymi świątecznymi chwilami.
Często jesteśmy tak zmęczeni,że jedynym życzeniem na Święta jest ' spać ', jedyną głębszą refleksją - 'zaraz miną', jedyną radosną myślą - 'będzie dobre jedzenie'.

Pełno w nas wspomnień dni przeszłych, tych najlepszych najbardziej kolorowych, wymarzonych prezentów pod choinką, spotkań z najbliższymi, których być może już nie ma.Chcemy, by to minione powróciło.

Każdego roku Boże Narodzenie od nas wymaga - wykrzesania z siebie większej siły, nadziei, wiary, miłości, radości, nowych pomysłów na życie, na relacje z drugim człowiekiem, uśmiechu ( gdy nie zawsze jest do śmiechu), entuzjazmu.To my sami jesteśmy za święta odpowiedzialni, my sami je tworzymy.
Życzę, aby to się wszystko wszystkim udało. Ta Wigilia i następne dni zależą od nas.Wszak dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Mimo bałaganu w domu i w życiu mamy w sobie wielką siłę, aby dokonać wielkiej przemiany serca - ufności w to, co będzie, otwarcia się na prawdziwą radość i pojednanie.

Aby każdej i każdemu z was narodził się Jezus Chrystus w sercu, nie tylko w szopce pod choinką i by to serce biło dla innych jeszcze bardzo długo.

Z wielkimi uściskami, z mocnymi całusami, z kolędą na ustach, z całą rodzinką życzę!

5 komentarzy:

 1. Dziękuję za życzenia :-)
  Tobie również zdrowych, spokojnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia :-)
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękne życzenia ;)
  aby Tobie również spełniło się wszystko, czego najbardziej pragniesz, aby te święta były rodzinne, wesołe i niezapomniane

  OdpowiedzUsuń
 3. Co by elegancko było! Rozmruczane buziaki od naszej ludzko-kociej trzody.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Yrsa pisze...

  Zaczytałam się Asiu w cukierasach , fajny pomysł , a z większością tych sentencji zgadzam się w 100%.
  Gratuluje zdanego egzaminu na prawo jazdy , ja miałam inny patent zapisałam się na 6 rano , mały ruch i krótszy stres bo czekać , aż do południa / albo dłużej/ na egzamin to ponad moje siły .
  Na rozpoczynający się właśnie czas Świąt życzę Tobie i Rodzinie dużo zdrowia , szczęścia i błogosławieństwa Bożego ,niech Was nie opuszcza radość i wiara , która daje siły - Yrsa
  24 grudnia 2011 23:41

  OdpowiedzUsuń